Zimní zahrady DYNAL s.r.o.

sídlo firmy: dynal@dynal.cz, kancelář Rakovník rakovnik@dynal.cz, kancelář Blatná blatna@dynal.cz, kancelář Praha praha@dynal.cz, kancelář Ústí/n Labem usti@dynal.cz, kancelář Plzeň plzen@dynal.cz, bezplatná linka 8 - 18 hod. 800 888 848

Cz En De Ru

 

Youtube DYNAL s.r.o.

PROFESIONÁLNÍ GOLF A DYNAL s.r.o.

    

Ondřej Lébl se stal nejlepším golfistou roku 2010!!!

Ondřejovi Léblovi přinesla úspěch změna švihu

17.10.2010 | freedrive | publikováno v rubrice Novinky

Vítěz Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 Ondřej Lébl přes zimu tvrdě pracoval na své fyzické kondici a i dnes chodí pravidelně cvičit. Současně se rozhodl předělat svůj švih, aby se mohl herně zlepšovat. Správnosti svých kroků na sto procent věřil a dnes může říci, že udělal dobře. Aby také ne, když v průběhu sezóny vyhrál dva turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Sokolově a na Kaskádě. Na PGA Czech Masters v Sokolově se nastartoval ke skvělé druhé polovině sezóny, kterou uzavřel vítězstvím při Grand Finále, kde bral rekordní prémii 170 tisíc korun a triumfoval i v celé sérii.

Ondřeji, v čem spočívá základ vašeho úspěchu v letošní sezóně?
S mým trenérem Karlem Skopovým juniorem jsme přes zimu začali pracovat na předělání švihu. Byla to klíčová změna. Zjistil jsem, že abych se mohl posunout dál, musím svůj švih změnit. Potřeboval jsem se mimo jiné prodloužit, a to se povedlo. Na drajvu jsem delší o 15 – 20 metrů, k čemuž mi pomohla i změna hole. Driver mám teď o půl palce delší a loft hole jsem snížil 9, 5 stupně na 8, 5.
Nějaký čas pochopitelně trvalo než jsem nový švih dokázal se vším všudy uplatnit i při turnajích. Té změně jsem ale od začátku věřil a věděl jsem, že nemohu uhnout. Dokonce jsem tomu i tak trochu obětoval jamkovku v Ropici, kde jsem se maximálně soustředil, abych se držel nově naučené techniky. Sice jsem vypadl už ve druhém kole, ale svůj úkol jsem splnil. V té době už jsem jen čekal, kdy to konečně přijde. Na Tálích jsem na konci června už dosáhl dobrého umístění a cítil zlepšení.
V Sokolově už všechno fungovalo a také jsem tam letos poprvé vyhrál. Navíc jsem se vrhl na cvičení u kondičního trenéra Oldřicha Reka a přes zimu jsem nabral deset kilo svalové hmoty. Nejde ani tak o fyzičku, ale cítím se o hodně silnější.

Vždycky vás zdobila krátká hra. Neměl jste obavu, že by jste si změnou švihu rozhodil krátkou hru?
Strach jsem neměl a ani se nic takového nestalo. Jen jsme po turnaji v Telči s Karlem změnili držení hole při patování. Dříve jsem měl ruce spojené a teď každá ruka drží hůl zvlášť. Od toho se pak odvíjí trochu jiná příprava na úder, příchod k míčku i založení. Ta změna se také projevila pozitivně.

Pak ale přišla Čeladná …
Czech Open na Čeladné se mi vůbec nepovedlo. Dělal jsem staré chyby a nedokázal se jich zbavit. Čeladná mi srazila hodně dolů a musel jsem se postupně hrabat zpátky nahoru.

Cesta zpět na vrchol se podařila. Jak to vypadalo z vašeho pohledu?
Nejbližší turnaj po Čeladné se hrál v Mladé Boleslavi, kde to nebylo úplně ideální, ale určité záblesky zlepšení jsem pozoroval. V Haugschlagu jsem se cítil o mnoho lépe a skončil jsem třetí. Na Kaskádě už se mi hrálo parádně. Takže všechno šlo postupně a dobře to dopadlo.

Na Kaskádě jste při závěrečném turnaji zaútočil v posledním kole a posunul se až do play off. Jak vám vyhovuje hřiště nedaleko Brna?
Hřiště na Kaskádě se mi moc líbí, ale až do letošního roku se mi na něm nedařilo. Až jsem si myslel, že to hřiště je postavené proti stylu mé hry. Letos bylo opět skvěle připravené. Ferveje, greeny, zkrátka všechno bylo ve vynikajícím stavu. Týden před turnajem jsem si na Kaskádu zajel zahrát cvičné kolo, protože jsem nechtěl hrát ve středu den před turnajem. Od neděle do úterý jsem totiž trávil na turnaji v Kynžvartu a nechtěl jsem i se cvičnými koly absolvovat sedm osmnáctek v sedmi dnech a k tomu ještě nedělní Pro-Am na Kaskádě. Právě ten ušetřený den mi hodně pomohl v závěru turnaje, protože jsem měl možná o trochu víc sil než Lukáš Tintěra. Navíc jsem měl díky dřívějšímu cvičnému kolu dost času určit si taktiku pro Kaskádu. Strategie jsem se držel vlastně po celou dobu a mám velkou radost, že to nakonec vyšlo.

Play off rozhodla až druhá jamka, kterou byla osmnáctka. Zdálo se, že na ní nechcete riskovat a hrajete na jistotu?
Ono to tak možná vypadalo, ale přiznávám, že jsem původně hrál druhou ránu na green. Jenže úder se mi moc nepovedl a nakonec z toho byl lay up. U třetí rány už jsem si hodně věřil, že míček pošlu blízko jamce a zahraju par nebo v horším případě bogey. Překvapilo mě, že Lukáš poslal druhou ránu do vody a dal mi tak šanci vyhrát turnaj i túru.

V průběhu roku jsme často vídali, že vaše snoubenka Petra vám nosila hole jako caddie. V Brně sice s vámi byla, ale poslední den jsme po vašem boku viděli tatínka Františka.

Někdy v polovině roku jsme se dohodli, že společně s Petrou už při turnajích po hřišti chodit nebudeme. V Sokolově jsem šel poprvé sám a hned jsem vyhrál. Na Kaskádě jsem si vozík s holemi tlačil sám. Před třetím kolem jsem ale věděl, že budu potřebovat fyzickou pomoc, a tak jsem si vzal na hřiště tátu. V konci turnaje jsem pak ty ušetřené síly použil.

Na hřišti působíte velice klidně a vyrovnaně.
Mám takovou povahu. Jsem introvert a při hře nedávám na sobě nic znát. Takže to není naučené. Ale vím, že to pro některé hráče může být nepříjemné, když vidí, že zkazím ránu a nic to se mnou nedělá. Dokážu emoce udržet v sobě a možná z toho někdy i něco málo vytěžím. Házení holí a hlasitých projevů se ode mne nedočkáte.

Jak často se vedle dávání tréninkových hodin klientům věnujete svojí vlastní hře?
Přišel jsem na to, že mi více vyhovuje, když si jdu zahrát, než pilování úderů na drivingu. Takže dvakrát až třikrát týdně se vydám aspoň na devítku, abych trochu potrénoval. Na driving range proto moc často nechodím.

Co vás do konce roku ještě čeká?
Měl bych jet poprvé v životě do Španělska na Mistrovství Evropy družstev Teaching Pro. Moc se na to těším, protože to je úžasná akce. Už teď jsem začal cvičit a třikrát týdně až do dubna budu s Oldřichem Rekem pracovat na svém svalovém aparátu a fyzické připravenosti.

Jaké plány máte pro příští sezónu?
Všechno závisí na penězích. Letos se mi jich sešlo o něco méně, a proto jsem se zaměřil na domácí turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour a do zahraničí jsem se vydal pouze jednou, když jsem v Hamburku hrál na EPD Tour. Pokud se mi podaří zajistit více peněz, mohl bych se vydat přes zimu do tepla a trénovat. Pak bych se chtěl více zaměřit na EPD Tour a další turnaje v cizině. Když se budu dostatečně zlepšovat, tak budu zvažovat účast v kvalifikační škole na European Tour.

 


SPOLUPRÁCE S FIRMOU ANEXIA s.r.o.

Od května roku 2008 mají lidé z Rakovnicka, Kladenska a části Prahy možnost mít naši firmu stále na očích. Díky spolupráci s firmou ANEXIA s r.o. a jejim autobusům cestuje naše logo napříč okresy Praha západ, Kladno, Rakovník, Louny, Plzeň sever a Karlovy Vary.RALLYECROSS (Pavel Koutný) a Dynal s.r.o.
Protože je Pavel Koutný a jeho rallyecrossový tým to nejlepší ze svého oboru v Čechách a mezi nejlepšími v Evropě, neváhali jsme ani chvíli a domluvili jsme se na vzájemné spolupráci. Jeho Rallycrossový tým jezdí mistroství Evropy a některé závody domácíh šampionátu.RALLYE (Eva Vykydalová) a Dynal s.r.o

Jelikož všem mužům se líbí úspěšné a navíc sympatické mladé ženy, neváhali jsme a dovolili jsme si podpořit naši nejlepší jezdkyni v Rallye sprintech v MČR. Eva Vykydalová spolu s Ivonou Vyštejnovou jsou dvojnásobnými mistryněmi ČR v Rallye za rok 2007 a 2008. A i když jsou to křehké ženy, dovolí si umisťovat se ve své skupině i před mnoha mužskými posádkami.


 

aluplast

Roto 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
slide-out-01

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu. Jeho odkaz nevydržel pouze pět století, on přežil i nástup elektronické sazby v podstatě beze změny. Nejvíce popularizováno bylo Lorem Ipsum v šedesátých letech 20. století, kdy byly vydávány speciální vzorníky s jeho pasážemi a později pak díky počítačovým DTP programům jako Aldus PageMaker. 

slide-out-02

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu. Jeho odkaz nevydržel pouze pět století, on přežil i nástup elektronické sazby v podstatě beze změny. Nejvíce popularizováno bylo Lorem Ipsum v šedesátých letech 20. století, kdy byly vydávány speciální vzorníky s jeho pasážemi a později pak díky počítačovým DTP programům jako Aldus PageMaker.